top of page

Psoas - sval duše a uvolněných beder - i online - 90 min

Iveta Romanovská Pátek 2. 2. 2024 18:15 - 19:45

Psoas - sval duše a uvolněných beder  - i online - 90 min
Psoas - sval duše a uvolněných beder  - i online - 90 min

Čas a místo

02. 2. 2024 18:15 – 19:45

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

Cena: 350 Kč, z Kreditu 300 Kč

Rezervace na akci v sále: ZDE

​Cena online: 240 Kč

Rezervaci na akci online s linkem na 7 dní: ZDE

Speciální 90-min lekce zaměřená na komplex bedrokyčlostehenního svalu. 

Pojďme tento sval společně objevit, protáhnout, vyživit a posílit. Budeme si hrát, objevovat náš vnitřní prostor, naslouhat, navazovat kontakt se svým tělem skrze pomalý vědomý pohyb, pozornost, ozvučený dech i ticho a klid.

Přestože naprostá většina klientů, kteří zavítají do ordinace s bolestmi zad, ho má v nepohodě, neví o něm. Naprostá většina sportovců, kteří opakovaně řeší bolesti třísla, ho má v nepohodě, neví o něm. Přestože bez tohoto svalu bychom nemohli stát a nemohli bychom ani udělat krok, tak naprostá většina populace - co? Neví o něm. 

Jako jediný propojuje horní a spodní polovinu těla, proto je důležitý pro stabilizaci trupu. Bývá označován za “most propojující nebe a zemi” – v těle hlavu, srdce, ledviny, pánev a dolní končetiny. Svou polohou přímo ovlivňuje stav bederní páteře a bránice. Má vliv na pozici dolních končetin i chodidel, pohyblivost hrudní a krční páteře a pohyby paží nad hlavou. Uvolněný psoas podporuje správné nastavení beder a masíruje okolní orgány (ledviny na něm přímo leží) a svaly při každém kroku.

Z emočního pohledu bývá psoas označován za “posla zpráv” a “sval duše”. Patří k nejhlubším svalům v našem těle a je propojen s vývojově nejstarší částí našeho mozku – s plazím mozkem. Díky tomu je bez našeho vědomí ovlivňován primárními instinkty – vyčerpává ho pocit ohrožení, napětí, nebezpečí, strachu o přežití nebo naopak vyživuje pocit bezpečí, důvěry a klidu

Psoas reaguje na neustálé napětí a přemíru informací kolem nás tím, že ztrácí svou pružnost, “šťavnatost“, vysychá, je vyčerpaný, v přeneseném smyslu i náš život ztrácí “šťávu”. Z toho důvodu má velmi sníženou schopnost uvolnění. Proto v některých případech nepomáhá klasické cvičení, protahování a posilování.

Sdílet událost

bottom of page