top of page

Podzimní jógové lázně: odpočinek a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Daniela Pařízková a Lenka Lustigová pátek 15. 11. – neděle 17. 11. 2024 Resort Svatá Kateřina, Počátky, Vysočina

Podzimní jógové lázně: odpočinek a wellness v Resortu Svatá Kateřina
Podzimní jógové lázně: odpočinek a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Čas a místo

15. 11. 2024 14:00 – 17. 11. 2024 11:00

Resort Svatá Kateřina, Svatá Kateřina 327, 394 64 Počátky, Česko

O události

Rezervujte ZDE

Milí přátelé,

po loňském úspěšném premiérovém relaxačním pobytu Vás znovu zveme na víkend s jógou a ájurvédou bez mobilů i aut do harmonické oázy v lesích s překrásným ájurvédským wellness pavilonem i skvělým jídlem.

Čekají nás čtyři společné lekce v rytmu flow jógy, ájurvédské jógy, jin jógy, dechových cvičení, relaxačních technik za asistence dvou lektorek.

Získáme čas pro sebe ... Budeme se procházet po lesích a loukách. Plavat v bazénu, prohřívat se v saunách, páře či na masážích, popíjet pramenitou vodu. Ochutnáme stravu zdravou a výživnou, domácí i exotickou. Budeme si číst i poslouchat hudbu. Posedíme u kávy či vína. Dopřejeme si spánek po obědě a hlavně v noci. Z tichých odpočíváren můžeme pozorovat okolní krajinu… relaxovat, klimbat, zevlovat, a nechat tak klid přijít do těla i mysli.

Najdeme rovnováhu, která nám pomůže se přenést přes podzimní období a začátek zimy.

PRO KOHO

Pro ty, kdo potřebují "vypnout" hlavu a nechat odpočinout i tělo. K tomu pomohou wellness procedury, skvělé jídlo a v neposlední řadě jemné a vědomé lekce jógy. Pro ženy i muže. Pro klienty, kteří se józe pravidelně věnují i pro ty, kteří s jógou teprve začínají. Můžete vzít někoho s sebou pouze na ubytování.

ORIENTAČNÍ HARMONOGRAM

Pátek 15. 11.

Od 14:00 příjezd, ubytování / bus sváží klienty od parkoviště zdarma. Již celý pátek i před ubytováním lze využít klasické hotelové wellness či objednat procedury. Volejte po příjezdu řidiči tel: 774 427 770.

18:30  - 19:30 ájurvédská jemná jóga pro zklidnění Váty a nervového systému

Večeře, procedury, wellness.

Sobota 16. 11.

8:00 - 9:00 ranní vitální flow lekce pro rozproudění energie

Snídaně (7:30-10:00), procházky, wellness, procedury, čas pro sebe

18:00 - 19:30 jin  jóga & jóga nidra

Večeře, procedury, wellness.

Neděle 17. 11.

8:00 - 9:00 ranní vitální flow lekce pro rozproudění energie, střed těla a dechová cvičení

Snídaně (7:30-10:00)

11:00 vyklizení pokojů / při neobsazeném pokoji lze zůstat déle (zeptejte se na recepci po příjezdu) za poplatek 500 Kč

Celou neděli lze nadále využít klasické hotelové wellness či objednat procedury.

ZÁKLADNÍ CENA

5.790 Kč: 1 os na 2-lůžkovém pokoj s pestrou snídaní - sladká i slaná, studená i teplá jídla, ovoce a mnoho nápojů. O víkendech se připravují čerstvé palačinky :-).

4.180 Kč: třetí a čtvrtá dospělá osoba na pokoji se snídaní.

8.580 Kč: 1 os sama na 2-lůžkovém pokoji se snídaní

Místní poplatek ve výši 15 Kč/osoba/den bude uhrazen na hotelové recepci

Ubytování je v budově Gymnasion - 1 min chůze do hlavní budovy, kde je restaurace a základní wellness, 1 min chůze od ájurvédského pavilonu. Na vyžádání lze zajistit i ubytování v hlavní budově.

2.200 Kč: přikoupení ájurvédské vegetariánské plné penze včetně 0,5 l vody a bylinného čaje k jídlu (nutné objednat předem). Snídaně je většinou kaše, ovoce, speciální čaj. Obědy a večeře jsou tvořeny vždy zeleninovou polévkou, rýží/plackami a zeleninovým jídlem ve stylu kari. K obědu se podává i dezert. Doporučujeme těm, kteří mají rádi indickou kuchyni anebo se nebojí experimentovat. Vhodné je pokud chcete svému trávení alespoň na pár dní odlehčit. Ájurvédská strava začíná páteční večeří a končí nedělním obědem, (snídaně 8:00 – 10:30, oběd 12:30 – 15:30, večeře 18:30 – 21:00). Ukázková fotogalerie ájurvédské stravy.

Obědy a večeře lze také řešit výběrem z menu ala carte. Restaurace připravuje českou i mezinárodní kuchyni, domácí těstoviny, pracuje s vlastními bylinkami a maso je z okolních pastvin:-).

V ceně je zahrnut neomezený vstup do klasického hotelového wellness (páry, sauny, vířivka, relaxační místnosti) a hotelové posilovny po celou dobu pobytu a k tomu 1 x 2 hod v ájurvédském pavilonu (bazén s masážními sedáky, sauna, vířivky, pára, reflexní terapie, odpočívárny).

Pomůcky na lekce jsou k dispozici zdarma - podložky, 2 bloky, deka a pásek.

PROCEDURY

Doporučujeme včas předem objednat placené procedury přímo na mail koordinátorky resortu coordinator@katerinaresort.cz - ideálně  hned po rezervaci pobytu. Na místě lze i dokoupit další vstupy do ájurvédského pavilonu (490 Kč/2 hod). Procedury lze případně zrušit nejpozději 24 hod předem. V posledních letech jsou běžně známé masáže a terapie doplněné postupy ájurvédských lékařů, terapeutů a masérů. Přehled všech nabízených klasických i ájurvédských procedur najdete zde. O ájurvédě se můžete více dozvědět zde. Na místě si můžete objednat i ájurvédskou diagnostiku u lékaře. Případně s konkrétními dotazy ohledně ájurvédy v Kateřině zavolejte Daniele. 

Doporučujeme však nezahltit se množstvím aktivit. Raději mezi jógovými lekcemi využijte místní unikátní wellness nabídku a dopřejte si procházky po okolních lesích, loukách a k pramenům.

DOPRAVA

Vlastní. Není součástí ceny. Vzájemně se propojíme a rozdělíme do aut, budete-li mít zájem. Klienti nechávají auto na parkovišti v Počátkách (parkování zdarma). Shuttle bus sváží klienty od parkoviště do resortu (a zpět) zdarma. Cesta trvá cca 7 min. Cesta do Počátek z Prahy trvá 2 hod autem/busem.

PŘIHLÁŠKA, PLATBA, STORNO

Počet míst je omezen. Minimální počet účastníků je 15. Místo máte rezervované po vyplnění přihlášky zde a úhradě zálohy 3.000 Kč na účet 1004173042/3030. Prosím identifikujte se v poznámce: "své jméno a příjmení - Kateřina 11/2024".

Uzávěrka přihlášek je 9. 9. 2024. Doplatek prosím do 1. 10. 2024.

Storno pobytu 35 dní a více před začátkem akce - vracíme 100% zaplacené částky.

Storno pobytu 34 -15 dní před začátkem akce je ve výši 50 % ceny.

Storno pobytu 14 – 0 dní před začátkem akce je ve výši 100 % ceny.

Rezervaci lze převést na jinou osobu.

O RESORTU

Adresa: Resort sv. Kateřina, Svatá Kateřina 327, Počátky

Resort sv. Kateřiny leží v lesích mezi Pelhřimovem a Telčí, 130 km na dosah od Prahy a 3 km od města Počátky. Lázně Dobrá voda zde byly zřízeny již v 16. století. Největší rozkvět lázní nastal v 19. století a do první světové války. Lázeňským lékařem byl i otec bratří Čapků. Karel se zde při jednom z pobytů zamiloval:-). V době komunismu byl prostor využíván jako dětská léčebna.  Od roku 2008 se sem opět jezdí za léčebnými a odpočinkovými pobyty. 

Místní prameny byly zkoumány vědci a ti je nazývají "ideálem vody", která působí blahodárně na kůži, reflektonické činnosti nervů, posiluje srdce, plíce, zažívací ústrojí, žlázy s vnitřní sekrecí a látkovou přeměnu. Voda je navíc opravdu chutná. Doporučujeme si odvézt i domů. Pramen sv. Kateřiny najdete hned nad hlavní budovou.  Další dva prameny pak krásnou procházkou uprostřed lesa.

Veškeré dotazy rády zodpovíme na tel. 603 514 929 - Daniela Pařízková nebo 603 860 850 - Lenka Lustigová

Rezervujte ZDE

Sdílet událost

bottom of page