top of page

Meditační koncert tibetských mís a gongu

František Horváth Pátek 22. 3. 2023 18:30 - 20:00

Meditační koncert tibetských mís a gongu
Meditační koncert tibetských mís a gongu

Čas a místo

22. 3. 2024 18:30 – 20:00

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

Cena 450 Kč

Rezervace: ZDE

Koncert tibetských zpívajících mís, neboli relaxačně meditační zvuková seance. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naši mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní. Orchestr tibetských mís svým zvukem majestátně doplní metrový Gong.

Zvuk tibetských mís také léčí, očišťuje tělo od toxinů, rozpouští energii vyžitých mentálních vzorců, podporuje proudění prány a revitalizuje tělesné tekutiny, navozuje pocit spokojenosti, vyrovnanosti a jasnosti a napomáhá hojení.

Koncertem vás provede František Horváth, který pracuje se zvukem tibetských zpívajících mís a léčivým potenciálem lidského hlasu od roku 2008. Během svého studia rozsáhlých oblastí vibroakustické terapie měl možnost se učit od takových mistrů jako je Simon Heather, zakladatel britské College of Sound Healing nebo Dr. Lobsang Dhondup Tsang v Institutu tibetské masáže v indickém městě Dharamsala. Prošel učitelským výcvikem práce s tibetskými mísami u mistra zvuku Kalyana Krishny Tamrakara v nepálském Kátmándú a je registrovaným zvukovým masérem metody Petra Hesse na německém Institutu Petra Hesse. Další důležitou součástí Františkova života je také práce s tělesně postiženými, za kterou jezdí do Anglie.

"Tibetské zpívající mísy jsou již roky neodmyslitelnou součástí mého života a nadále mi pomáhají v sobě i v lidech kolem podporovat zdraví a v dnešní době tak vzácný klid mysli. V tónech tibetských mís nacházím hloubku, klid a uvolnění, stavy tak důležité pro zdravý tělesný i mentální vývoj. Postupem času jsem i díky zpívajícím mísám mohl poznat, co to skutečně je meditace - ten stav naprostého odevzdání a splynutí s naší nejhlubší Podstatou. Největším potenciálem tibetských zpívajících mís je v mých očích právě schopnost nás hluboce uvolnit, ztišit mysl a umožnit nám tím nahlédnout naší pravou Podstatu a dosáhnout sjednocení - skutečný cíl veškeré jógy."

Více informací o Františkovi i tibetských mísách, jejich účincích a použití, se dočtete na stránkách Kouzlo zvuku.

Sdílet událost

bottom of page