top of page

ČT - Jóga a ájurvéda pro podzimní období

Daniela Pařízková malá skupina 7 osob Čtvrtek 17:00 - 18:00 14. 9. - 14. 12. 2023

ČT - Jóga a ájurvéda pro podzimní období
ČT - Jóga a ájurvéda pro podzimní období

Čas a místo

14. 9. 2023 17:00 – 14. 12. 2023 18:00

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

lekce se nekoná 28.9., 19.10., 26.10.

11 lekcí / 2 náhrady

​Kurz ve studiu:  2.475 Kč

Přihlášky kurz: ZDE

3 náhrady na vybrané otevřené lekce

Tento kurz jemné jógy aplikuje doporučení ájurvédy z hlediska našeho ročního i denního rytmu pro každodenní spokojenost těla i mysli.

Podzimu a první polovině zimy a během dne pak brzkému ránu a odpoledni (2 - 6 hod) vládne dle ájurvédy dóša Váta, esence veškerého pohybu. Její harmonizaci v běžném životě i v jógové praxi prospívá zejména stabilita a pravidelnost.

Jemným pohybem v pravidelném rytmu se tak budeme zlehka zahřívat a přidáme kratší i delší výdrže ve Vátu uzemňujících ásánách. Zaměříme se i na budování síly, soustředěnosti a trpělivosti.  Sekvence i celkové ladění lekcí budou směřovat k rovnováze a harmonii, stabilitě, odolnosti, zklidnění. Jsou to nejpotřebnější vlastnosti pro období Váty, kdy je tendence zvyšovat suchost a chlad v těle, křehkost nervové soustavy, chaos a nepravidelnost v pohybu, v mysli i v denním životě.

Z  hlediska tělesných částí se zaměříme na sídla Váty: pánev - kyčle - kříž a bedra, ale i na tuhnoucí šíji, hrudní páteř a kosti celkově. Ukážeme si sekvence na podporu pro zdravou menstruaci a menopauzu.

Váta výrazně ovlivňuje i náš nervový systém a tak se pokusíme snižovat aktivitu přehlcené mysli a více se z naší hlavy dostat dolů do těla: zklidňováním tělesných pohybů, dechu (dýchat a tolik nepřemýšlet) a toku myšlenek v hlavě.

Na lekcích nás čeká:

  • pozice i krátké sekvence v rytmu jemné jógy a meridian flow i přirozeného pohybu
  • vysvětlení a aplikace ájurvédských principů pro harmonizaci dóši Váta a jejích vlastností v denním režimu i ročním období
  • dechové techniky pro zklidnění a uvolnění
  • relaxační metody pro každý den
  • krátké meditace všímavosti
  • koncentrace a zaměření pozornosti
  • aromaterapeutické směsi.

​Výuka bude probíhat ve stylu hatha a jin jógy za využití znalostí z jógové terapie, ájurvédské jógy, principů zdravého a variabilního pohybu i dechu, ájurvédy i čínské medicíny .

Kurz je vhodný pro všechny věkové kategorie, i pro ty, co s jógou teprve začínají.

SYSTÉM REZERVACE A NÁHRAD

Rezervace a platba celého kurzu pouze online přes rezervační systém s vlastním rezervačním účtem. Pokud kurzovou lekci sami včas (min. 3 hod před lekcí) v rezervačním systému stornujete, získáte na svůj rezervační účet náhradu. Náhradou lze "zaplatit" vybranou otevřenou lekci, kterou rezervujete sami online běžným způsobem. Náhrady platí ještě 2 týdny po ukončení kurzu. Náhradu můžete využít i na online lekci tohoto kurzu. Rozdíl v ceně se nevrací. V online verzi kurzu žádné náhrady nevznikají V případě uzavření studia v důsledku vládních nařízení, kurz pokračuje formou online za nezměněnou cenu.

Sdílet událost

bottom of page