top of page

ČT - i ONLINE Bedra a kyčle bez bolesti s Feldenkraisovou metodou

Veronika Švecová Čtvrtek 19:30 - 20:30 12. 10. - 23. 11. 2023

ČT - i ONLINE Bedra a kyčle bez bolesti s Feldenkraisovou metodou
ČT - i ONLINE Bedra a kyčle bez bolesti s Feldenkraisovou metodou

Čas a místo

12. 10. 2023 19:30 – 23. 11. 2023 20:30

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

Lekce není 9.11. 

6 lekcí

Cena: 1.350 Kč

Přihlášky kurz ve studiu: ZDE

Přihlášky kurz online: ZDE

Trápí vás někdy bolest nebo nepohodlí v oblasti kyčlí, beder nebo kříži? Častokrát se tyto problémy v našem životě objevují postupně, protože celá oblast pánve a spodních zad je přirozeně silnou a stabilní oblastí a vydrží celkem dlouho neúměrnou zátěž. Ta vychází z ne zcela vhodných pohybových vzorců, v kterých často jednu oblast přetěžujeme a pohybově vytěžujeme na úkor jiných. Jednou z cest, jak se zbavit bolesti a jak neinvazivně vybalancovat potřebné svalové napětí a uvolnění i sílu v celé oblasti pánve, kyčlí a jejich okolí. Feldenkraisova metoda (FM) pracuje s jemnými a často i neobvyklými pohyby, které vyrovnávají svalové napětí, upravují naše pohybové vzorce a stereotypy a přináší úlevu od bolesti a nepohodlí.

Kurz  je vhodný pro všechny úrovně i bez předchozí zkušenosti s FM či jógou.

Všichni kurzisté budou mít nahrávky lekcí k dispozici do konce roku 2023 pro vlastní potřebu.

Přístup Moshého Feldenkraise vytváří prostor naučit se skrze pohyb vnímat své tělo a hýbat se přirozeně, bez zbytečné námahy a bolesti. Díky většímu sebeuvědomění se stáváme svobodnějšími v každé situaci a získáváme tím větší radost z pohybu a důvěru v sebe a své tělo.

Lekce obsahuje vždy sérii jednoduchých pohybů, které se vykonávají pomalu a soustředěně, nejčastěji na zádech, břiše či boku. Jedná se o velmi jemnou a laskavou metodu určenou lidem každého věku, všech schopností a dovedností, kteří mají chuť se rozvíjet a podpořit své zdraví. Velkým benefitem cvičení je zmírnění nebo odstranění bolestí zad.

Feldenkraisova® metoda je celosvětově uznávaný psychosomatický přístup, v rámci kterého se učíme skrze vědomý pohyb objevovat a chápat sami sebe a své potřeby. Během lekcí FM pracujeme se všemi aspekty přirozeného učení, které jsme používali jako malé děti, což vede k lehkosti, radosti, plynulosti a bezbolestnosti v pohybu - v životě. FM si v sobě nese prvky dětských vývojových pohybů a pohybů funkčních, dále aspekty a principy bojových umění.

SYSTÉM REZERVACE A NÁHRAD

Rezervace a platba celého kurzu pouze online přes rezervační systém s vlastním rezervačním účtem. Na tento kurz nelze uplatnit Náhrady (Kurz probíhá i online. Máte tedy vždy k dispozici materiál ke cvičení).

Sdílet událost

bottom of page