top of page

Jin jógová očista: ze zimy do jara - i online

Daniela Pařízková Pátek 15. 3. 18:15 - 19:45

 Jin jógová očista: ze zimy do jara - i online
 Jin jógová očista: ze zimy do jara - i online

Čas a místo

15. 3. 2024 18:15 – 19:45

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

Cena: 350 Kč

Rezervace na akci v sále: ZDE

​Cena online: 240 Kč

Rezervaci na akci online s linkem na 7 dní: ZDE

Podporu čistících procesů zařazujeme do lekcí od prvních náznaků jara, a  tak se zkusíme právě na tento přechod ze zimy do jara zaměřit jin(ov)ým způsobem.  Po krátké meditaci očistného uvolnění si vytvoříme jarní sankalpu - svůj záměr či vnitřní přání - s nímž budeme do pozic pro stimulaci zimních drah ledvin a močového měchýře, tj. předklonů a záklonů,  i jarních meridiánů jater a žlučníku, rotací a úklonů, vcházet.  A s hlubokým, ale úlevným výdechem budeme při odchodu z pozic pouštět vše, co už nám nijak neslouží a co už ve svém těle či mysli nepotřebujeme držet. 

Všichni asi můžeme uvolnit napětí z těla i mysli. Ale každý z nás potřebuje poslat pryč i něco jiného, a tak budeme opět kultivovat i naši schopnost introspekce.

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme, jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro každodenní praxi (i mimo podložku).

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

Sdílet událost

bottom of page