top of page

Jin jóga & zdraví páteře, ledvin a močového měchýře

Daniela Pařízková Pátek 9. 2. 18:15 - 19:45

Jin jóga  &  zdraví páteře, ledvin a močového měchýře
Jin jóga  &  zdraví páteře, ledvin a močového měchýře

Čas a místo

09. 2. 2024 18:15 – 19:45

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

Cena: 350 Kč, z Kreditu 300 Kč

Rezervace na akci v sále: ZDE

​Cena online: 240 Kč

Rezervaci na akci online s linkem na 7 dní: ZDE

Protažení naší páteře vpřed i vzad, v úklonech i rotacích budou tématem prodloužené jinové lekce. Zkusíme vnímat, jak se hýbe naše páteř v úrovních krku, hrudníku i bedrech, jak v obratlech a prostorech mezi nimi i v napojení na kříž, pánev a hlavu. Uvědomíme si, jak můžeme svou páteř "prodchnout" svých dechem. Zároveň protáhneme všechny svaly a pojivové tkáně, které podél páteře v několika vrstvách vedou.

Energetické dráhy  močového měchýře a ledvin jsou aktivními i citlivými v těchto zimních měsících, stejně jako samotné orgány, a tak se jim budeme nyní věnovat. Obě dráhy souvisejí s naší páteří - meridián močového měchýře probíhá podél celé páteře po zadní straně našeho těla, práce s bederní částí páteře pak podporuje naše ledviny. Obě dráhy mají velkou spojitost s chodidly, která také protáhneme. Pomůžeme si i speciálními aromaterapeutickými oleji, speciální směs bude možné na místě pořídit.

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme, jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro každodenní praxi (i mimo podložku).

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

Sdílet událost

bottom of page