top of page

Jin jóga pro uvolnění krku a ramen - i online - 90 min

Daniela Pařízková Pátek 10. 11. 18:15 - 19:45

Jin jóga pro uvolnění krku a ramen - i online - 90 min
Jin jóga pro uvolnění krku a ramen - i online - 90 min

Čas a místo

10. 11. 2023 18:15 – 19:45

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

Cena: 350 Kč, z Kreditu 300 Kč

Rezervace na akci v sále: ZDE

​Cena online: 240 Kč

Rezervaci na akci online s linkem na 7 dní: ZDE

V oblasti krku a ramen se často projeví, pokud jsme napjatí a ve stresu. Krk, šíje, trapézy i ramena nám zatuhnou, pokud hlava těžkne pod návalem úkolů či obtížných situací. Těžko se jim vyhnout, ale můžeme pomocí (nejen) jógy ovlivnit, jak je budeme prožívat a jak je necháme odrazit v našem těle a hlavě.  Či jak napětí následně zmírnit, ulevit si. Přidejme do jangových dynamických dní trochu jinových momentů klidu.

Podzimní/zimní prodloužené speciály jin jógy spojené s akupresurními a meditačními technikami i aromaterapií se budou konat vždy v pátek 1x za měsíc.

Cílem večerního cvičení bude vyvážit naše aktivní fungování během dne a zklidnit nervový systém. Protáhneme a uvolníme tělo a mysl, navodíme lepší pocit ve vlastním těle a zklidníme celý organismus pro lepší spánek.

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Sestavy jsou inspirované pojetím toku energie (čchi) tělesnými dráhami - meridiány - z tradiční čínské medicíny či prací s myofasciálními liniemi z fasciální jógy. Zapojíme i dechová, meditační a relaxační cvičení, působení na akupresurní body či vonné oleje vhodné pro podzimní období.

Zde si můžete vyzkoušet nahrávku lekce Jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Sdílet událost

bottom of page