top of page

ČT - Feldenkrais i ONLINE Ramena

Veronika Švecová Čtvrtek 19:30 - 20:30 11. 1. - 29. 2. 2024

ČT - Feldenkrais i ONLINE Ramena
ČT - Feldenkrais i ONLINE Ramena

Čas a místo

11. 1. 2024 19:30 – 29. 2. 2024 20:30

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

8 lekcí

Cena: 1.800 Kč

Přihlášky kurz ve studiu: ZDE

Přihlášky kurz online: ZDE

Oblast ramen a šíje je oblastí, která bezprostředně reaguje na stres. Kvůli stresu a omezujícím pohybovým návykům je oblast ramen náchylnější na chronickou i krátkodobou tenzi, bolestivost, ztuhlost a omezenou pohyblivost. Šíje je s rameny provázána svalově i funkčně a tak není divu, že často přebírá nebo sdílí stav svého okolí. Pokud hledáte způsob, jak docílit úlevy, větší volnosti a přirozené mobility celé oblasti ramen, krku a hrudníku můžete vyzkoušet lekce Feldenkraisovy metody. Ty dokáží efektivně uvolnit přebytečné svalové napětí, propojit odpojené oblasti ramen a krku s pánví a především navrátit pohybové pohodlí v každodenním životě, sportu či jiných aktivitách. V lekcích prostřednictvím neobvyklých pohybů a cílené pozornosti budeme objevovat a přestavovat pohybové stereotypy,  které jsou často příčinou opakujících se problémů a napětí, abychom rameny a krkem pohybovali plynule, volně a bez omezení.

Kurz  je vhodný pro všechny úrovně i bez předchozí zkušenosti s FM či jógou. Jsou vítaní začátečníci, stejně tak lidé, kteří mají zkušenosti s Feldenkraisovou metodou.

Všichni kurzisté budou mít nahrávky lekcí k dispozici do konce dubna 2024 pro vlastní potřebu.

Přístup Moshého Feldenkraise vytváří prostor naučit se skrze pohyb vnímat své tělo a hýbat se přirozeně, bez zbytečné námahy a bolesti. Díky většímu sebeuvědomění se stáváme svobodnějšími v každé situaci a získáváme tím větší radost z pohybu a důvěru v sebe a své tělo.

Lekce obsahuje vždy sérii jednoduchých pohybů, které se vykonávají pomalu a soustředěně, nejčastěji na zádech, břiše či boku. Jedná se o velmi jemnou a laskavou metodu určenou lidem každého věku, všech schopností a dovedností, kteří mají chuť se rozvíjet a podpořit své zdraví. Velkým benefitem cvičení je zmírnění nebo odstranění bolestí zad.

Feldenkraisova® metoda je celosvětově uznávaný psychosomatický přístup, v rámci kterého se učíme skrze vědomý pohyb objevovat a chápat sami sebe a své potřeby. Během lekcí FM pracujeme se všemi aspekty přirozeného učení, které jsme používali jako malé děti, což vede k lehkosti, radosti, plynulosti a bezbolestnosti v pohybu - v životě. FM si v sobě nese prvky dětských vývojových pohybů a pohybů funkčních, dále aspekty a principy bojových umění.

SYSTÉM REZERVACE A NÁHRAD

Rezervace a platba celého kurzu pouze online přes rezervační systém s vlastním rezervačním účtem. Na tento kurz nelze uplatnit Náhrady (Kurz probíhá i online. Máte tedy vždy k dispozici materiál ke cvičení).

Sdílet událost

bottom of page