top of page

ČT - Chodidla a kolena s Feldenkraisovou metodou i ONLINE

Veronika Švecová Čtvrtek 19:30 - 20:30 16. 5. - 13. 6. 2024

ČT -  Chodidla a kolena s Feldenkraisovou metodou i ONLINE
ČT -  Chodidla a kolena s Feldenkraisovou metodou i ONLINE

Čas a místo

16. 5. 2024 19:30 – 13. 6. 2024 20:30

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

5 lekcí

Cena: 1.125 Kč

Přihlášky kurz ve studiu: ZDE

Přihlášky kurz online: ZDE

Všichni klienti, včetně klientů online kurzu, budou mít k dispozici záznamy z jednotlivých lekcí kurzu až do srpna 2024. 

Naše chodidla a kolena nás nosí celý život. Často jimi hýbeme automaticky a nevyužíváme evoluční výhody chodidel - jejich pružnosti, měkkosti a schopnosti adaptace na terén. Kolena jsou často prvním kloubem, který může odnášet nevhodnou spolupráci mezi chodidlem a kyčlí. Tím vzniká bolest a nepohodlí v chodidlech, kolenou nebo i jinde na celé ose dolní končetiny a pánve.

V lekcích budeme rekonstruovat, prostřednictvím jemného a důvtipného pohybu a chytré metodologice Feldenkraisovy metody, přirozený a efektivní přenos síly od chodidel k naší páteři (a naopak :), a také větší integritu celé dolní končetiny. Budeme si tak otevírat cestu k lepší chůzi, rovnováze a většímu komfortu v chodidlech a kolenou. Můžete se těšit na pohybové lekce, trochu povídání k tématu a prostor pro Vaše dotazy.   Žádné předchozí zkušenosti s Feldenkraisovou metodou nejsou nutné. Pokud máte jakékoliv dotazy, chcete konzultovat vhodnost lekcí apod.neváhejte se prosím obrátit na email studia.

Přístup Moshého Feldenkraise vytváří prostor naučit se skrze pohyb vnímat své tělo a hýbat se přirozeně, bez zbytečné námahy a bolesti. Díky většímu sebeuvědomění se stáváme svobodnějšími v každé situaci a získáváme tím větší radost z pohybu a důvěru v sebe a své tělo.

Lekce obsahuje vždy sérii jednoduchých pohybů, které se vykonávají pomalu a soustředěně, nejčastěji na zádech, břiše či boku. Jedná se o velmi jemnou a laskavou metodu určenou lidem každého věku, všech schopností a dovedností, kteří mají chuť se rozvíjet a podpořit své zdraví. Velkým benefitem cvičení je zmírnění nebo odstranění bolestí zad.

Feldenkraisova® metoda je celosvětově uznávaný psychosomatický přístup, v rámci kterého se učíme skrze vědomý pohyb objevovat a chápat sami sebe a své potřeby. Během lekcí FM pracujeme se všemi aspekty přirozeného učení, které jsme používali jako malé děti, což vede k lehkosti, radosti, plynulosti a bezbolestnosti v pohybu - v životě. FM si v sobě nese prvky dětských vývojových pohybů a pohybů funkčních, dále aspekty a principy bojových umění.

SYSTÉM REZERVACE A NÁHRAD

Rezervace a platba celého kurzu pouze online přes rezervační systém s vlastním rezervačním účtem. Na tento kurz nelze uplatnit Náhrady (Kurz probíhá i online. Máte tedy vždy k dispozici materiál ke cvičení).

Sdílet událost

bottom of page