top of page

ČT - Zdravá páteř bez bolesti s Feldenkraisovou metodou i ONLINE

Veronika Švecová Čtvrtek 19:30 - 20:30 4. 4. - 25. 4. 2024

ČT -  Zdravá páteř bez bolesti s Feldenkraisovou metodou i ONLINE
ČT -  Zdravá páteř bez bolesti s Feldenkraisovou metodou i ONLINE

Čas a místo

04. 4. 2024 19:30 – 25. 4. 2024 20:30

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

4 lekce

Cena: 900 Kč

Přihlášky kurz ve studiu: ZDE

Přihlášky kurz online: ZDE

Jedním z ukazatelů zdravé páteře je volnost pohybu do mnoha různých směrů. Kromě toho hrají důležitou roli harmonické vztahy mezi křivkami zad (pozor rovnější neznamená vždycky lepší!). Často naše životy vyžadují jednostranný pohyb naší páteře (především směrem dopředu) a tak naše obratle a ploténky nevyživujeme a nestimulujeme dostatečně pestrým a vhodným pohybem.   Na lekcích Feldenkraisovy metody budeme prostřednictvím miniaturních i velkých pohybů hledat a zkoumat větší délku, prostor a lehkost pohybu v páteři za pomocí inteligentního využití gravitace a přiměřeného svalového napětí. Můžete se těšit na pohybové lekce, trochu povídání k tématu a prostor pro Vaše dotazy.   Žádné předchozí zkušenosti s Feldenkraisovou metodou nejsou nutné. Kurz  je vhodný pro všechny úrovně i bez předchozí zkušenosti s FM či jógou. Jsou vítaní začátečníci, stejně tak lidé, kteří mají zkušenosti s Feldenkraisovou metodou. Pokud máte jakékoliv dotazy, chcete konzultovat vhodnost lekcí apod. neváhejte se prosím obrátit na email studia.

Kurz probíhá i online. Všichni kurzisté budou mít nahrávky lekcí k dispozici do konce června 2024 pro vlastní potřebu.

Přístup Moshého Feldenkraise vytváří prostor naučit se skrze pohyb vnímat své tělo a hýbat se přirozeně, bez zbytečné námahy a bolesti. Díky většímu sebeuvědomění se stáváme svobodnějšími v každé situaci a získáváme tím větší radost z pohybu a důvěru v sebe a své tělo.

Lekce obsahuje vždy sérii jednoduchých pohybů, které se vykonávají pomalu a soustředěně, nejčastěji na zádech, břiše či boku. Jedná se o velmi jemnou a laskavou metodu určenou lidem každého věku, všech schopností a dovedností, kteří mají chuť se rozvíjet a podpořit své zdraví. Velkým benefitem cvičení je zmírnění nebo odstranění bolestí zad.

Feldenkraisova® metoda je celosvětově uznávaný psychosomatický přístup, v rámci kterého se učíme skrze vědomý pohyb objevovat a chápat sami sebe a své potřeby. Během lekcí FM pracujeme se všemi aspekty přirozeného učení, které jsme používali jako malé děti, což vede k lehkosti, radosti, plynulosti a bezbolestnosti v pohybu - v životě. FM si v sobě nese prvky dětských vývojových pohybů a pohybů funkčních, dále aspekty a principy bojových umění.

SYSTÉM REZERVACE A NÁHRAD

Rezervace a platba celého kurzu pouze online přes rezervační systém s vlastním rezervačním účtem. Na tento kurz nelze uplatnit Náhrady (Kurz probíhá i online. Máte tedy vždy k dispozici materiál ke cvičení).

Sdílet událost

bottom of page