top of page

Adventní zastavení s jin jógou - i online - 90 min

Daniela Pařízková Pátek 8. 12. 18:15 - 19:45

Adventní zastavení s jin jógou - i online - 90 min
Adventní zastavení s jin jógou - i online - 90 min

Čas a místo

08. 12. 2023 18:15 – 19:45

studio Aloha jóga, Jugoslávských partyzánů 26, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko

O události

Cena: 350 Kč, z Kreditu 300 Kč

Rezervace na akci v sále: ZDE

​Cena online: 240 Kč

Rezervaci na akci online s linkem na 7 dní: ZDE

Advent je dobou zklidnění a rozjímání před Vánoci. Pojďte se i letos zastavit a uvolnit na lekci jin jógy, jež je nejen vhodným doplňkem dynamického cvičení, ale zejména užitečným pomocníkem pro současný hektický životní styl, který před Vánoci ještě více zrychlujeme. Využijme jógu a její schopnost k napojení se na sebe skrze své tělo a dech. Zkusme zklidnit svou mysl a načerpat síly.... Alespoň na chvíli.

Jin jógová sekvence zaměřené na adventní období zklidnění a rozjímání nám dodá klidnou sílu (nejen) v předvánočnímu shonu a stresu. Zařadíme také krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). Využijeme terapeutickou podporu éterických olejů, například uzemňujícího a zahřívajícího hřebíčku nebo zklidňujícího kardamomu.

​Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů. Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnit dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli.

Sestavy jsou inspirované pojetím toku energie (čchi) tělesnými dráhami - meridiány - z tradiční čínské medicíny či prací s myofasciálními liniemi z fasciální jógy. Zapojíme i dechová, meditační a relaxační cvičení, působení na akupresurní body či vonné oleje vhodné pro předvánoční období.

Zde si můžete vyzkoušet nahrávku lekce Jin jógy pro celkové uklidnění i u sebe doma.

Sdílet událost

bottom of page