top of page
YOGA-7_edited.jpg

Jóga pro zdravá záda

Obtížnost: Síla  1-2, Dynamika  1-2

Jóga pro zdravá záda (nebo-li Jóga pro bolavá záda :-) je pro každého, kdo chce zlepšit kondici a vnímání středu svého těla - tj. záda, páteř, břišní a zádové svaly, postavení pánve, zapojení chodidel a dýchacích svalů, zejména bránice.

Co je Jóga pro zdravá záda

  • Jemná a šetrná lekce s prvky terapeutické a restorativní jógy s využitím poznatků z oblasti fyzioterapie, kineziologie, DNS, Feldenkraisovy metody a dalších terapeutických směrů.

  • Protahujeme zkrácené svaly trupu, posilujeme v místech, kde jsou svaly ochablé a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet.

  • Důraz je kladen na správné dýchání, optimální držení těla a zaměření pozornosti.

  • Pro větší pocit úlevy a protažení využijeme i pomůcky. 

Pro koho je Jóga pro zdravá záda vhodná?
  • Máte-li chronické obtíže v oblasti zad a spojených částí těla, která vám ale nebrání  různorodému pohybu (své obtíže zkonzultujte před lekcí s lektorkou). Naopak není vhodné lekce navštěvovat s akutním problémem, výraznou bolestí zad či bezprostředně po fyzioterapii, nápravných cvičeních nebo lékařském zásahu. 

  • Lekce jsou vhodné pro všechny druhy pokročilosti i pro začátečníky, bez ohledu na věk. Pokud praktikujete dynamický styl jógy či silová cvičení, je jóga pro zdravá záda vhodným doplňkem pro protažení a uvolnění. 

Kdy probíhá

Viz Rozvrh

 

​Kde probíhá? 

Alohajóga - Jugoslávských partyzánů 26 (vchod za rohem z Nám. Interbrigády),

Praha 6 - Dejvice

bottom of page