top of page
Pařízková (1)_edited.jpg

Daniela
Pařízková

Jin jóga

Jóga pro zdravá záda

​Ájurvéda

Privání lekce a ájurvédské poradentství

O lektorce

Aloha jóga logo květ
  • Učitelský kurz jin jógy s Angelou Jervis-Read

  • Lektorský kurz hatha jogy (Karma Yoga)

  • škola jógy Akasha - Jóga jako vědomá cesta

Za 16 let s jógou jsem postupně vyzkoušela různé styly a přístupy i jógové učitele. Moje vlastní praxe se tak postupně mění a vyvíjí, v současné době pro sebe i při vedení ostatních nejvíce vycházím z hatha jógy, jin jógy a jógové terapie, které ráda kombinuji s aktivním posílením či detailním vystavěním pozic inspirovaným iyengar jógou. Často využívám jógové pomůcky, aby daná pozice byla pro konkrétního studenta funkční. Ráda pracuji s vonnými oleji, které mi pomáhají k většímu uvolnění, ale i stimulaci a koncentraci.

 

Důležitým aspektem je pro mě zaměření na dech, všímání si běžného fungování našeho dechu i vědomé práce s ním pomocí různých dechových technik. Nejvíce mě ovlivnily mé první učitelky jin jógy Angela Jervis-Read a Šárka Soudková a celé studium v jógové škole Akasha - Jóga jako vědomá cesta pod vedením Lucie Konigové, Veroniky Švecové a Alice Červinkové.  

 

Kromě jógových kurzů vedu i jógu pro seniory v rámci programu Nadace Seniorem s radostí. Věnuji se i terapii diastáze (rozestup břišní stěny) a individuálním lekcím jógy s jednotlivými studenty.

bottom of page