Prožitková anatomie: páteř a pánev

Alice Červinková

Sobota 7.11. 10:30 - 13:00 

Cena: 570 Kč

Rezervace: 

Workshop zkušené jógové učitelky Alice Červinkové nás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu a dechu především ve vztahu k pánvi a páteři. Necháme se vést prožitkem, ale zároveň prozkoumáme své tělo zevnitř pomocí jednoduchých cvičení a pozornosti, abychom zažili své tělo i jógovou praxi ve zcela nové perspektivě.

Workshop je vhodný pro všechny stupně pokročilosti, včetně začínajících studentů.

Do jógové praxe si často přenášíme nejrůznější dechové a pohybové stereotypy z každodenního života. Zvlášť patrné je to u dynamičtějších a silovějších jógových přístupů, kdy je obtížné zaměřit pozornost k subtilnějším aspektům pohybu a dechu. Tento workshop vás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu a dechu především ve vztahu k pánvi a páteři.

Anatomii si můžeme představit jako suchou disciplínu, tlustá skripta a obrázky s latinskými popisky. Pokud spojíme anatomii s prožitkem, tzn. necháme se vést prožitkem, ale zároveň zkoumáme své tělo zevnitř pomocí jednoduchých cvičení a pozornosti, otevře se nám celá nová perspektiva vnímání vlastního těla a cvičení jógy.

 

Při prožitkové anatomii se budeme opírat o anatomické poznatky o těle a somatické přístupy, které spojují představivost a prožitek s principy fyziologického nastavení těla ve výdrži i v pohybu, průpravné a uvolňovací a dechové techniky.

Získané zkušenosti přeneseme do jógové praxe a zakusíme je ve vybraných jógových ásanách.

Alice Červinková se józe věnuje od roku 2006, praktikuje a učí jógu založenou na propojení pohybu a dechu a hlavní osu její praxe tvoří aštanga jóga. Studovala u mnoha zahraničních i českých lektorů nejen jógy, ale i dalších pohybových směrů a metod vědomé práce s tělem i myslí (jako meditace vipassana, Feldenkraisova metoda, body mind centering, gaga movement a mnohé další), které do své praxe i výuky hojně zařazuje. Alice je jednou z vedoucích lektorek školy Jóga jako vědomá cesta, věnuje se skupinovým kurzům i individuálním lekcím. www.pohybadech.cz

„ Aštanga si mě získala a pod kůži se mi dostala už před mnoha lety. Předtím jsem se několik let věnovala bojovým uměním (taekwondo, kungfu) a neuměla jsem si představit, že bych dělala nějakou jemnější formu jógy. To až o něco později jsem ocenila především jógovou terapii. Přinesla do mé praxe pozornost k subtilnějším stránkám jógové praxe a utvrdila mě v tom, že jógou se můžeme léčit. Je mi blízké takové pojetí jógy, které se přiklání k hledání jednoduchého a přirozeného pohybu, který je vedený bez úsilí, tedy s lehkostí.“

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

s láskou
© 2019 Aloha jóga