top of page

Prožitková anatomie:

páteř a pánev

Alice Červinková

Nový termín bude vyhlášen a rezervace spuštěna po znovuotevření studia.

Cena: 570 Kč

 

Workshop zkušené jógové učitelky Alice Červinkové nás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu a dechu především ve vztahu k pánvi a páteři. Necháme se vést prožitkem, ale zároveň prozkoumáme své tělo zevnitř pomocí jednoduchých cvičení a pozornosti, abychom zažili své tělo i jógovou praxi ve zcela nové perspektivě.

Workshop je vhodný pro všechny stupně pokročilosti, včetně začínajících studentů.

Alice Červinková.png

Do jógové praxe si často přenášíme nejrůznější dechové a pohybové stereotypy z každodenního života. Zvlášť patrné je to u dynamičtějších a silovějších jógových přístupů, kdy je obtížné zaměřit pozornost k subtilnějším aspektům pohybu a dechu. Tento workshop vás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu a dechu především ve vztahu k pánvi a páteři.

Anatomii si můžeme představit jako suchou disciplínu, tlustá skripta a obrázky s latinskými popisky. Pokud spojíme anatomii s prožitkem, tzn. necháme se vést prožitkem, ale zároveň zkoumáme své tělo zevnitř pomocí jednoduchých cvičení a pozornosti, otevře se nám celá nová perspektiva vnímání vlastního těla a cvičení jógy.

 

Při prožitkové anatomii se budeme opírat o anatomické poznatky o těle a somatické přístupy, které spojují představivost a prožitek s principy fyziologického nastavení těla ve výdrži i v pohybu, průpravné a uvolňovací a dechové techniky.

Získané zkušenosti přeneseme do jógové praxe a zakusíme je ve vybraných jógových ásanách.

Alice Červinková se józe věnuje od roku 2006, praktikuje a učí jógu založenou na propojení pohybu a dechu a hlavní osu její praxe tvoří aštanga jóga. Studovala u mnoha zahraničních i českých lektorů nejen jógy, ale i dalších pohybových směrů a metod vědomé práce s tělem i myslí (jako meditace vipassana, Feldenkraisova metoda, body mind centering, gaga movement a mnohé další), které do své praxe i výuky hojně zařazuje. Alice je jednou z vedoucích lektorek školy Jóga jako vědomá cesta, věnuje se skupinovým kurzům i individuálním lekcím. www.pohybadech.cz

„ Aštanga si mě získala a pod kůži se mi dostala už před mnoha lety. Předtím jsem se několik let věnovala bojovým uměním (taekwondo, kungfu) a neuměla jsem si představit, že bych dělala nějakou jemnější formu jógy. To až o něco později jsem ocenila především jógovou terapii. Přinesla do mé praxe pozornost k subtilnějším stránkám jógové praxe a utvrdila mě v tom, že jógou se můžeme léčit. Je mi blízké takové pojetí jógy, které se přiklání k hledání jednoduchého a přirozeného pohybu, který je vedený bez úsilí, tedy s lehkostí.“

V případě storna Vaší účasti na semináři bude částka převedena do Kreditu, který můžete neomezeně dlouho použít na jakékoli online platby ve studiu (lekce, permice, kurzy, semináře). Pokud chcete částku vrátit, pošlete mailem svoje č. úč.

bottom of page