top of page

Sám sobě léčitelem

Tereza Lindauerová

3 ájurvédská setkání

2. 10. 2020

8. a 15. 1. 2021

Pátek 18:30 - 21:00

Cena: 1 990 Kč

V případě storna Vaší účasti na semináři bude částka převedena do Kreditu, který můžete neomezeně dlouho použít na jakékoli online platby ve studiu (lekce, permice, kurzy, semináře). Pokud chcete částku vrátit, pošlete mailem svoje č. úč.

Rezervuji 3 setkání: ZDE (jen náhradníci)

Setkání v pátek 13.11. bude předcházet lekce Jemné jógy věnovaná harmonizaci naší - na podzim převládající - dóši Váty. Rezervace zde.

Jak o sebe pečovat, abychom si zachovali pevné zdraví a vitalitu?  Série tří na sebe navazujících setkání nás provede teorií i praxí  ájurvédy jako nejstaršího léčebného systému světa, ale se současným evropským přístupem zkušené ájurvédské terapeutky Terezy Lindauerové.  Teoretické základy doplní informace, jak osvědčené rady a postupy zařadit do našeho života a přizpůsobit je podmínkám i tempu, ve kterém žijeme.

tereza_ajurvéda.png

2. 10. KAŽDÝ JSME „INDIVIDUÁL“ - první večer bude zasvěcený základům ájurvédy, povíme si, jak se stravovat, tak, aby to bylo tělu prospěšné. Jak vařit v souladu s ročními dobami. Jak povzbudit trávení, pročistit ho a případně shodit přebytečná kila. Také si řekneme, kterak principy indického ájurvédského systému používat v souladu s tím, kde a jak žijeme. Součástí prvního večera bude i diagnostika každého účastníka, abyste mohli tento cyklus ájurvédských seminářů pojmout opravdu individuálně.

 

16. 10. KOŘENÍM A BYLINAMI KE ZDRAVÍ - zaměříme na „domácí léčení“ pomocí koření a bylin. Dozvíme se, které koření je vhodné pro náš individuální typ a jak s ním pracovat. Chybět nebudou ani jednoduché bylinné recepty, které nám pomohou řešit běžné zdravotní obtíže, jako je nachlazení, průjem či zácpa, ale i snížená imunita a mnoho dalších. Zlehka se dotkneme i aromaterapie z pohledu ájurvédy a bezpečného využití několika, v ájurvédě často užívaných, esenciálních olejů.

 

13. 11. ÁJURVÉDSKÉ HÝČKÁNÍ - poslední večer bude zaměřen na sebepéči a hýčkání, které bychom, z pohledu ájurvédy, měli dopřát svému tělu, aby hezky fungovalo. Seminář bude pojat prakticky, naučíme se, jak provést samomasáž těla i protivráskovou masáž obličeje, jak pečovat o nohy, poprat se s celulitidou i křečovými žilami, či jak si doma připravit výživnou pleťovou nebo vlasovou masku…

 

Sérii je možné absolvovat pouze dohromady (tj. nelze se účastnit jen některé z přednášek); setkání se budou probíhat v malé skupině stejných účastníků a budou co nejvíce zaměřeny na individuální potřeby a zájmy účastníků. Během každého semináře bude i dostatečný prostor pro vaše dotazy. Storno podmínky zde.

 

Každé setkání bude trvat 2 hodiny a následuje 30 minut pro otázky. Účastníci obdrží skripta s poskytnutými informacemi.

 

Mgr. Tereza Lindauerová / Zdraví v harmonii se léta věnuje nejstarší medicíně světa ájurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem. Vystudovala katedru Dálný Východ na FF UK, ale odsud zběhla “k Indii”, indický medicínský systém - ájurvédu - studuje už 15 let. Začala prozaicky - stravou, kvůli vlastním zdravotním problémům a přes ni se dostala dál, k tělovým terapiím i bylinám. Tělové terapie a masáže studovala převážně na Srí Lance. Mezi učitele, kteří ji v její cestě za ájurvédou nejvíce ovlivnili, patří MUDr. Martina Zisková a Dr. Pankaj Patil. Praxi provozuje ve svém studiu Zdraví v harmonii

bottom of page