top of page

Ájurvéda – tajemství zdravého těla i mysli

Tereza Lindauerová

Sobota 18. 4. 10:30 - 17:30 vč. ájurvédského oběda ve studiu

Cena: 1 900 Kč

Rezervace: ZDE

Celodenní workshop, který je určen všem, kdo se chtějí naučit a pochopit základy nejstaršího léčebného systému světa – ájurvédy.

 

V dopoledním bloku se zaměříme na určení našeho individuálního typu.

Vysvětlíme si, jak se stravovat, aby jídlo léčilo a neškodilo. Jak je vhodné jíst v průběhu roku v souladu s obdobím.

Jaké koření a čaje jsou dobré pro každý typ – s praktickou ukázkou. Jak fungují tři dóši – váta, pitta, kapha. A protože jaro je v ájurvédském rytmu obdobím, kdy je tělo dobré vyčistit, vysvětlíme si, jak by měla vypadat jemná domácí očista.

  

Odpolední blok pak bude zaměřen na sebepéči. Vysvětlíme si, jaké tělové rituály jsou vhodné pro náš individuální typ. Jak vypadá automasáž a jak ji provádět. Bude i malá „ochutávka“ ájurvédské aromaterapie.

Mgr. Tereza Lindauerová / Zdraví v harmonii / se léta věnuje nejstarší medicíně světa ájurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem. Vystudovala katedru Dálný Východ na FF UK, ale odsud zběhla “k Indii”, indický medicínský systém - ájurvédu - studuje už 15 let. Začala prozaicky - stravou, kvůli vlastním zdravotním problémům a přes ni se dostala dál, k tělovým terapiím i bylinám. Tělové terapie a masáže studovala převážně na Srí Lance, mezi učitele, kteří ji v její cestě za ájurvédou nejvíce ovlivnili, patří MUDr. Martina Zisková a Dr. Pankaj Patil. Praxi provozuje ve svém studiu Zdraví v harmonii

 

A5 - Ájurvéda – tajemství zdravého těla
bottom of page