Sám sobě léčitelem

Tereza Lindauerová

3 ájurvédská setkání

2. 10., 16. 10., 13. 11. 2020

Pátek 18:30 - 21:00

Cena: 1 990 Kč

Early bird: 1 800 Kč při platbě do 30. 8.

Storno a vrácení peněz nejpozději 7 dní před akcí; později lze místo převést na jinou osobu.

 

Rezervuji 3 setkání: ZDE

Jak o sebe pečovat, abychom si zachovali pevné zdraví a vitalitu?  Série tří na sebe navazujících setkání nás provede teorií i praxí  ájurvédy jako nejstaršího léčebného systému světa, ale se současným evropským přístupem zkušené ájurvédské terapeutky Terezy Lindauerové.  Teoretické základy doplní informace, jak osvědčené rady a postupy zařadit do našeho života a přizpůsobit je podmínkám i tempu, ve kterém žijeme.

2. 10. KAŽDÝ JSME „INDIVIDUÁL“ - první večer bude zasvěcený základům ájurvédy, povíme si, jak se stravovat, tak, aby to bylo tělu prospěšné. Jak vařit v souladu s ročními dobami. Jak povzbudit trávení, pročistit ho a případně shodit přebytečná kila. Také si řekneme, kterak principy indického ájurvédského systému používat v souladu s tím, kde a jak žijeme. Součástí prvního večera bude i diagnostika každého účastníka, abyste mohli tento cyklus ájurvédských seminářů pojmout opravdu individuálně.

 

16. 10. KOŘENÍM A BYLINAMI KE ZDRAVÍ - zaměříme na „domácí léčení“ pomocí koření a bylin. Dozvíme se, které koření je vhodné pro náš individuální typ a jak s ním pracovat. Chybět nebudou ani jednoduché bylinné recepty, které nám pomohou řešit běžné zdravotní obtíže, jako je nachlazení, průjem či zácpa, ale i snížená imunita a mnoho dalších. Zlehka se dotkneme i aromaterapie z pohledu ájurvédy a bezpečného využití několika, v ájurvédě často užívaných, esenciálních olejů.

 

13. 11. ÁJURVÉDSKÉ HÝČKÁNÍ - poslední večer bude zaměřen na sebepéči a hýčkání, které bychom, z pohledu ájurvédy, měli dopřát svému tělu, aby hezky fungovalo. Seminář bude pojat prakticky, naučíme se, jak provést samomasáž těla i protivráskovou masáž obličeje, jak pečovat o nohy, poprat se s celulitidou i křečovými žilami, či jak si doma připravit výživnou pleťovou nebo vlasovou masku…

 

Sérii je možné absolvovat pouze dohromady (tj. nelze se účastnit jen některé z přednášek); setkání se budou probíhat v malé skupině stejných účastníků a budou co nejvíce zaměřeny na individuální potřeby a zájmy účastníků. Během každého semináře bude i dostatečný prostor pro vaše dotazy. Storno podmínky zde.

 

Každé setkání bude trvat 2 hodiny a následuje 30 minut pro otázky. Účastníci obdrží skripta s poskytnutými informacemi.

 

Mgr. Tereza Lindauerová / Zdraví v harmonii se léta věnuje nejstarší medicíně světa ájurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem. Vystudovala katedru Dálný Východ na FF UK, ale odsud zběhla “k Indii”, indický medicínský systém - ájurvédu - studuje už 15 let. Začala prozaicky - stravou, kvůli vlastním zdravotním problémům a přes ni se dostala dál, k tělovým terapiím i bylinám. Tělové terapie a masáže studovala převážně na Srí Lance. Mezi učitele, kteří ji v její cestě za ájurvédou nejvíce ovlivnili, patří MUDr. Martina Zisková a Dr. Pankaj Patil. Praxi provozuje ve svém studiu Zdraví v harmonii

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

s láskou
© 2019 Aloha jóga