Ta-jemná jóga aneb úvod do vědomého dechu a meditace

Martin Wagenknecht

Den 1: Pátek 9. 10. 18:15 – 20:45

Přirozený a vědomý dech

Cena: 570 Kč

Rezervace: ZDE

Den 2: Sobota 10. 10. 10:15 - 12:45

Uvnitřnění a vytišení

Cena: 570 Kč, při rezervaci a platbě pátečního semináře Den 1 cena 470,-

Rezervace: ZDE

Při pohledu zvenku se může zdát, že pokrok v józe je měřitelný tím, do jak složitých pozic jsme schopni se "naskládat". Tento pohled na věc je jednak povrchní a jednak nereflektuje to, o čem by jóga měla být - a sice o kultivaci vědomí.

O zkruty, předklony, záklony, nohy za hlavou jde až ve druhé řadě. To hlavní je, zda se nám naší praxí daří být více
v kontaktu sám se sebou a zda směřujeme k dlouhodobému klidu a harmonii. Ve dvou setkáních si ukážeme, jak by mohla vypadat celistvá jógová praxe směřující kýženým směrem. Vedle ásan, pojatých velmi jemně se zaměřením na zvědomování svého těla, se zaměříme na náš dech, relaxaci a jednoduché meditační techniky.

Den 1 - pátek: Přirozený a vědomý dech

Seminář zaměřený na uvědomění a kultivaci dechu. Půjde o to pomocí jednoduchých technik otevřít své tělo dechu a nechat jej volně proudit.

 

Den 2 - sobota: Uvnitřnění a vytišení

Seminář kombinující vědomý dech, vědomý pohyb a zastavení. Právě zastavení mají sloužit k tomu, abychom se dostali více dovnitř, do ticha a klidu. Vedle několika "tradičních" meditačních technik si ukážeme jednu či dvě méně obvyklé.

 

Lekce na sebe navazují pouze volně, proto není na překážku se zúčastnit pouze jedné z nich. Samozřejmě v takovém případě výsledný vjem nebude úplný.

Lekce jsou otevřeny všem bez rozdílu pokročilosti v józe. Předpokládá se pouze ochota se na chvilku zastavit a vnímat, co se děje uvnitř. A ani o legraci nebude nouze.

  

Seminář povede Martin Wagenknecht.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

s láskou
© 2019 Aloha jóga