Jak na diastázu?

Správným držením těla!

Daniela Pařízková

Sobota 11. 1.  10:15 - 12:45

Cena: 650 Kč

Pro všechny úrovně

Rezervace: ZDE

V průběhu semináře se cvičením, dechem i relaxací naučíme pracovat na postupném zacelování rozestupu přímých břišních svalů – diastázy i na její prevenci. 

V krátkém teoretickém úvodu si vysvětlíme, že diastáza není jen důsledek tělesných změn v důsledku těhotenství, ale zejména našeho nesprávného držení celého těla či nevhodných pohybových návyků. Rozestup přímých břišních svalů, a s ním související bolesti zad či břicha, prolapsy vnitřních orgánů, problémy s pánevním dnem ap., se tak týká nejen žen po porodu, ale často i mužů, nebo žen, které ještě těhotné nebyly či jsou po porodu již dlouho.

V praktické části se zaměříme na hlavní aspekty, které se vznikem a nápravou diastázy úzce souvisí – na zlepšení držení těla, správného zapojení středu těla, zpevnění i uvolnění hlubokých svalů (zejména iliopsoasu a svalů pánevního dna), ale také na vzájemné postavení našeho hrudníku, pánve a chodidel. Zapojíme i dechová a relaxační cvičení, protože cestou k napravení diastáze je také správné dýchání a uvolnění napětí v těle.

Účastníci semináře získají návod na domácí cvičení a tipy, na co se zaměřit i čemu se vyhnout nejen v jógové praxi, ale i v běžném životě. Každý účastník obdrží pracovní listy s dokumentací jednotlivých cviků.

Jak na diastázu - Seminář_11.1.2020 .png