top of page
Markéta profil foto_edited.jpg

Markéta Tůmová

  • Lektorské výcviky -  Česká Akademie Jógy  a Jóga jako vědomá cesta

  • Yoga Detour DMO TT s Cecily Milne a  Drew Hume

  • Škola osobního rozvoje - roční škola ájurvédy s M. Ziskovou

  • Semináře:  Pohyb je život - Petr Růžička,  Fyzioterapie v józe - Jitka Malá  

  • Yoga Biomechanics, Hypermobility - Jules Mitchel

  • Loch Kelly Effortless Mindfulness 

  • Drew Hume - Introduction to Anatomy and Physiology 

Jóga mě přitahovala díky zájmu o filosofické otázky a i proto, že mi, díky mé vrozené hypermobilitě, prostě "šla". Bavila mě hatha jóga i i rychlé vinjásy a já věřila, že jdu po cestě vývoje a zdraví.  Pak ale mé tělo začalo vysílat první signály, bolavá záda, opakované výrony kotníku, bolesti kolen a kyčlí aj. Začala jsem se proto ptát, učit a zkoumat. Prošla jsem si  mnoho fyzioterapeutických stylů, než jsem objevila jednoduché principy funkčního pohybu.

Objevila jsem, že v jógovém světě se opakují podobné příběhy jako ten můj. Po čase jsem se spojila a studovala s kanadskou učitelkou Cecily Milne, jejíž lektorský výcvik Yoga Detour mi pomohl uchopit vlastní záměr fyzické jógy a dal mi obrovskou chuť sdílet tyto objevy dál. Rozvíjení aktivního rozsahu  kloubů a izolovaná práce s jednotlivými částmi těla mi pomohlo najít potřebnou sílu,  stabilitu a nacítění svého těla.

 

Následné vyučování individuálních lekcí mě přesvědčilo, že tyto  principy fungují nejen hypermobilním lidem, ale mohou být velmi nápomocné pro všechny. Úžasně se prolínají s jógovou praxí a vytváří pro ni skvělé základy. Jsou velmi jasné a jednoduché k pochopení i provedení, rozvíjí nejen naše těla, ale i nervová propojení a vnímavost k sobě samým. Ta nás současně vede k jemnějším úrovním našeho já,  k naslouchání  svému vlastnímu vedení a propojením se sebou v jednotě:  jedno-duše.

Více info: https://www.jednodusejoga.cz

bottom of page