top of page

Ásány upravujeme podle případných omezení, vyrovnáváme svalové dysbalance, pracujeme na správném držení těla a jeho středu. Lekcí plyneme, ale bez silově náročných přechodů či velkého rozsahu pohybu. Zapojujeme dechové i meditační techniky. Lekce se liší osobitým pojetím jednotlivých lektorů.  

jemná

alohajoga_joga_W.png
jemna

Dynamická, silová forma jógy vycházející z ashtanga jógy. Power jóga je vhodnou lekcí pro všechny, kteří potřebují pro praxi více pohybu a dynamiky. U nás tuto lekci vedou lektoři znalí jógy, a tak ani tato lekce nepostrádá péči o zdravotně vhodné nastavení, dechová cvičení a relaxaci. Lekce se liší pojetím lektorů. 
* pravidelně praktikující

power

alohajoga_joga_B.png
alohajoga_joga_B.png
power

Dynamicky spojujeme různé sekvence jógových pozic a vědomě propojujeme dech s pohybem. Praxe protahuje, zpevňuje i uvolňuje, revitalizuje i uklidňuje. Tempo a skladba ásán je určena osobitým pojetím lektorů a poskytuje velký prostor i pro spontánní, intuitivní pohyb.

* pravidelně praktikující

vinyasa

alohajoga_joga_W.png
vinyasa

Tradiční dynamická jógová škola vhodná i pro začátečníky. Na lekcích se učíme krok za krokem stále stejnou sérii, takže po určitém čase jsou studenti schopni cvičit úplně samostatně. Výdrže v ásanách jsou obvykle pět dechů a poté se plynule přechází do další ásany. Dechová technika udžají v kombinaci s energetickými zámky zvanými bandhy detoxikuje orgány, svaly a čistí krev. Tělo je lehké, pružné, silné a zdravé. Odstraňují se naše psychické a duševní bloky.

ashtanga vinyasa

alohajoga_joga_B.png
ashtanga

Jemná k Vašemu tělu, nevyžaduje sílu ani ohebnost. Část lekce věnujeme meditačním a dechovým technikám.  Očekávejte menší počet ásan, zato jejich precizní vystavění a delší výdrže.

hatha

alohajoga_joga_W.png
hatha

Praxe jin jógy, spojující taoistickou tradici, principy čínské medicíny a jógy, je vhodným doplňkem dynamického cvičení a užitečným pomocníkem pro současný hektický životní styl. V pozicích držených často několik minut a s využitím jógových pomůcek intenzivně působíme na naše pojivové tkáně, šlachy, fascie a klouby. Zaměřujeme naši mysl na vnímání těla, dechu a přítomného okamžiku, na uvolnění napětí a dosažení meditativního stavu mysli.

jin

alohajoga_joga_B.png
jin

Jemná a šetrná lekce s prvky terapeutické a restorativní jógy s využitím poznatků z oblasti fyzioterapie. Protahujeme zkrácené svaly trupu, posilujeme v místech, kde jsou svaly ochablé a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet. Důraz je kladen na správné dýchání, optimální držení těla a zaměření pozornosti. Pro větší pocit úlevy a protažení využijeme i pomůcky. 

pro zdravá záda

alohajoga_joga_W.png
zada

Jemná a šetrná lekce s prvky terapeutické a restorativní jógy s využitím poznatků z oblasti fyzioterapie. Aktivujeme a posilujeme centrum těla, protahujeme a uvolňujeme svaly zad. Pro větší pocit úlevy a protažení využijeme i pomůcky. Součástí lekce je také nácvik vedení dechu, úvodní i závěrečná relaxace.

terapie

alohajoga_joga_B.png
terapie

Feldenkraisova® metoda (FM) je celosvětově uznávaný psychosomatický přístup, v rámci kterého se učíme skrze vědomý pohyb objevovat a chápat sami sebe a své potřeby. Celá lekce probíhá v leže na podložkách. FM si v sobě nese prvky dětských vývojových pohybů a pohybů funkčních, dále aspekty a principy bojových umění. Jedná se o velmi jemnou a laskavou metodu určenou lidem každého věku, všech schopností a dovedností, kteří mají chuť se rozvíjet a podpořit své zdraví.

Feldenkrais ®

feldenkrais

Skvělá pomoc a podpora v době těhotenství a při porodu. Gravidjóga na rozdíl od dalších cvičení v těhotenství vede k hlubšímu sebepoznání, sebepřijetí a k napojení na své vnitřní Já a na miminko. Modifikované ásány, dechové techniky, relaxace a meditace. Svůj stav a rozhodnutí cvičit konzultujte prosím se svým ošetřujícím lékařem.

gravid

alohajoga_joga_B.png
gravid

Protažení a jemné posílení, práce s dechem a relaxace v malé skupince podobně naladěných děvčat. Uvědomování si vlastního těla v radostném a přátelském prostředí. Pro holky ve věku 11 - 15 let.

pro holky

alohajoga_joga_W.png

pro holky

proholky

Kombinace různých stylů jógy namixovaná tak, aby Vás zharmonizovala ve středu dne a středu pracovního týdne. Tato lekce probouzí Vaše tělo a pomáhá k lepší pozornosti pro zbytek dne. Hodina je pokaždé trochu jiná,  vždy však propojuje pohyb a dech, posílení i relax. Vhodné k odstranění bolestí zad ze sedavé práce, zmírnění stresu všedních dní a rozjasnění Vaší tváře. Pro všechny úrovně.

polední

alohajoga_joga_B.png
office

We will have 90 min to feel the body getting quiet, the breath becoming audible to our self. It is the beginning of the practice, from there we go deeper. Challenging the body, or the mind. Releasing holded tension, strengthening where we are weak. Time for mindful movement and mindful relaxation.

balancing yin & yang

alohajoga_joga_W.png
balancing

yin yoga in ENG

If you are dealing with stress,
if you feel separated from your body and wish to reconnect,
if you love meditation (or want to know more about it)
if you already know Yin yoga and are looking for a place to practice.
If your life have too much Yang,
if you feel your body tight,
if you want to dive deep within yourself.
Yin Yoga have SO many benefits, it just feels great to practice YIN!

happylife

onko

Onko jóga je kombinace jemného fyzického cvičení, dechového cvičení a vizualizačních technik. Každý se může zapojit či vynechat podle toho, jak se ten den cítí. Lekce je otevřená a probíhá zdarma. Lekci prosím rezervujte. Nepotřebujeme žádné lékařské potvrzení ani vysvětlení. Pro mnohé je jóga v době chemoterapie nebo ozařování nemyslitelná, někomu naopak může přinést vnitřní klid, který potřebuje k překonání toho nejhoršího. Jóga však může pomoci i v době po ukončení léčby a při snaze návratu do běžného života. Vše je uzpůsobené individuálním potřebám klientů.

alohajoga_joga_W.png
onko

Pro zdraví a dostatečnou výživu kloubů a ostatních tkání je pohyb ve vyšším věku naprostou nutností. Budeme cvičit vestoje, na zemi nebo na židli a pomůžeme si polštářky, bločky i dalšími pomůckami. Předchozí zkušenost s jógou není nutná, cvičit budeme s respektem k možným omezením a s jednoduchým cílem - cítit se lépe. Aloha jóga se zapojuje do projektu Seniorem s radostí, který v ČR nabízí seniorům cvičební i přednáškové aktivity zdarma. Lektorka i studio lekce realizují bez nároku na honorář. senioremsradosti.cz

pro seniory

alohajoga_joga_B.png
proseniory
privatni

Individuální přístup v rámci cvičení různých stylů jógy dle osobního výběru.  Lekce pro 1 - 3 osoby. 

privátní

alohajoga_joga_W.png

Iyengar jóga je styl kterému dal jméno indický mistr, Guruji B. K. S. Iyengar. Ásány jsou vysvětleny, ukázány, dbá se na správné nastavení těla, jeho jednotlivých částí (zvláště velkých kloubů, končetin a páteře). Výdrže jsou delší, proto je cvičení intenzivnější nejen fyzicky, ale i mentálně. Součástí výuky jsou i konkrétní fyzické korekce. Charakteristické jsou pomůcky (polštáře, bloky, pásky, deky, židle, zeď), které slouží k správnému provedení ásán. Díky tomu je tento druh jógy vhodný i pro lidi s fyzickými handicapy, po zranění apod.  

Iyengar

alohajoga_joga_B.png
iengar
bottom of page