top of page

Jin jóga pro dobrý spánek za úplňku

Daniela Pařízková

Pondělí  22.2.2021 19:30 - 20:30 

Rezervace: ZDE

Pozdravy Měsíci (Chandra Namaskar) jsou jemné sestavy zaměřené na tělesné úklony a pohyby do stran s cílem harmonizovat vše v našem těle i mysli. Jinová varianta Pozdravu Měsíci bude tentokrát doplněna o pozice na podporu našeho spánku, který bývá v úplňkových dnech více neklidný. Přidáme tak pozice paží na stimulaci energetické dráhy srdce podél vnitřní strany našich paží. Pokud v ní naše vitální síly - energie čchi, krev, tělní tekutiny, naše podstata Jing a náš duch Shen probíhají plynule, dostatečně a bez stagnace nebo přetlaku, pak bude náš spánek kvalitní. 

IMG_0594_edited.jpg

Další úplněk nás čeká v sobotu 28. února, a tak Vás zveme, abyste si  jinovou variantu Pozdravu Měsíci vyzkoušeli, můžete ji pak cvičit i opakovaně celý úplňkový týden a připravit tak vhodné podmínky pro klidný a nerušený spánek.

 

Lekci zahájíme měsíčním dechem Chandra Viloma, poté se vydáme do pozic Polovičního šťastného dítěte a Hvězdice, kterou budeme několikrát v sekvenci opakovat, protože nám umožňuje využít podpory země pro celé naše tělo a tak i maximální relaxaci. V pozici Brány se vydáme do prvního vydatného úklonu s intenzivním protažením nejen stran těla (meridán žlučníku), ale i paží (meridián srdce).  Ty pak protáhneme i v pozici Dítěte s variantou dlaní na ramenou či v Anjali mudře. Poté na obě strany zacvičíme různé varianty Dračího výpadu s poloviční Hanumasanou a delší výdrž v jógovém dřepu.  Poslední pozicí bude Půlměsíc vleže na zádech opět spojující úklon s protažením paží. Po té nejvíce jinové pozici - Savasaně - pak budeme cítit stabilitu i pohodu těla a mysli ....  a pokud budete praktikovat večer, můžete se rovnou chystat ke spánku:)

bottom of page