top of page

Jin jóga pro uvolnění napětí horní části těla 

Daniela Pařízková

PÁ 12.518:15 - 19:45

Cena: 290 Kč, z Kreditu 260 Kč

Rezervace ve studiu: ZDE

Rezervace online: ZDE (link na 7 dní)

Sestava jinových pozic, která prospěje ztuhlým či bolavým ramenům, trapézům, krku, hrudní páteři i žebrům. Uvolníme a otevřeme hrudník, zvědomíme a protáhneme oblast mezi lopatkami. Dlouhý a hluboký dech povolí citlivá místa na těle a zklidní neustálý tok myšlenek v hlavě. Esenciálními oleji pomůžeme stimulovat dráhy srdce a tenkého střeva.

Kohelka_1239.jpg

Jinový meridián srdce je řídící energetickou drahou v období plného jara a měsíce května. Lekce tak budou fyzicky více zaměřené na pozice pro horní část těla, hrudník, paže a ramena. Srdce se v tradiční čínské medicíně pokládá za nejvyššího vládce, který kontroluje veškerou práci těla a mysli. Řídí energii a je spojeno s životním principem, protože jeho rytmus dává život. Jinová energetická dráha srdce vede třemi liniemi - od hrudníku po vnitřní straně paží k malíčku, od bránice k tenkému střevu a hrdlem a jazykem k oku -  a je řídící energetickou drahou v období plného jara a měsíce května. Je-li čchi srdce (a s ním spojené čchi tenkého střeva) vyvážené, jsme aktivní a plní vitality, spokojení a srdeční k ostatním, máme schopnost prožívat vnitřní štěstí a radost. Je-li nevyvážené, máme sklon ke smutku, depresím, odcizení k sobě i ostatním. Po fyzické stránce pak o nevyváženosti srdeční čchi svědčí kromě různých problémů se srdcem a krví (ucpávání tepen, křečové žíly) také studené nohy či ruce, návaly horka a také nespavost.

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro každodenní praxi (i mimo podložku). 

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

bottom of page