top of page

Jin jóga u zdi 

Daniela Pařízková

PO 19:30 - 20:30

Lekce probíhají online, link z lekce je aktivní 7 dní.

Rezervace: ZDE

Vyzkoušejte si, jak svou obývákovou zeď jednoduše přetvoříte ve vybavené jógové studio:) Zeď bude totiž naší hlavní pomůckou pro jednotlivé pozice této sekvence a pomůže nám dosáhnout většího uvolnění i protažení zejména pro záda, kyčle či zadní stranu nohou.

legs-up-wall-20023126.jpeg

Pokud "trpíme" v sedu s širokým roznožením či naopak překřížením stehen/ holení nebo při hlubokých záklonech, díky opoře o zeď si do nich dopomůžeme tak, jak může být v klasických variantách jinak obtížně dostupné. Jindy náročné pozice pak budou být pro naše tělo přístupné a funkční, a tím i protahujícící a uvolňující. Dát si "nohy nahoru" je i jasným signálem pro zklidnění naší neustále pracující mysl. 

 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit kdykoli.

bottom of page