top of page

Jin jóga pro uvolnění napětí krku a ramen 

Daniela Pařízková

PÁ 25.11. 18:15 - 19:45

Rezervace naživo v sále: ZDE

Rezervace online: ZDE

Link je aktivní 7 dní.

 

V oblasti krku a ramen se často projeví, pokud jsme napjatí a ve stresu. Krk, šíje, trapézy i ramena nám zatuhnou (a na to naváže bolest v zápěstí - karpálních tunelů), pokud hlava těžkne pod návalem úkolů či obtížných situací. Těžko se jim vyhnout, ale můžeme pomocí (nejen) jógy ovlivnit, jak je budeme prožívat a jak je necháme odrazit v našem těle a hlavě.  Či jak napětí následně zmírnit, ulevit si. Přidáme do jangových dní trochu jinových momentů. 

Adventní jin jóga bude v pátek 16.12. 

Kohelka_1220-2.jpg

Prodloužené speciály jin jógy spojené s akupresurními a meditačními technikami i aromaterapií se budou konat vždy v pátek 1 x za měsíc. Podzimní aktivní energetické dráhy plic a tlustého střeva probíhají v našich pažích a horní části těla, které se budeme lekcích nyní věnovat. Podpoříme tak tak funkci dýchání i trávení a s trávicí soustavou související nervový systém. Pomůžeme se i speciálními aromaterapeutickými oleji, speciální směs bude možné na místě pořídit. 

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit kdykoli.

bottom of page