top of page

Jin jóga pro podzimní vyrovnanost

Daniela Pařízková

 

PÁ  23.9. 18:15 - 19:45

Rezervace lekce v sále: ZDE

Rezervace lekce online: ZDE

Podzimní prodloužené speciály jin jógy spojené s akupresurními a meditačními technikami i aromaterapií se budou konat vždy v pátek 1 x za měsíc. 

Pocity větší mentální i fyzické stability, vyrovnanosti i spokojenosti budou hlavním tématem našich společných večerů s jin jógou.  

Další plánované termíny:

21.10., 25.11., 16.11.

Kohelka_0935.jpg

Prodloužené lekce  jsou inspirované pojetím toku energie (čchi) v našem těle  - tělesnými dráhami (meridiány) z tradiční čínské medicíny, hatha jógou, principy vědomého pohybu či prací s myofasciálními liniemi (svaly a měkké tkáně). Na podzim se budeme věnovat zejména působení a harmonizaci meridiánu sleziny, žaludku a plic a stimulaci našeho imunitního systému. A pro náš imunitní systém je důležité i fungování nervového systému a naladění mysli, které se ale během podzimu rychle rozhodí. Právě praxe jin jógy je ideálním způsobem, jak mysl k větší stabilitě a vyrovnanosti přivádět. 

 

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). Velkou oporou je i použití aromaterapie, směs vhodnou pro podzimní období si můžete na lekci vyzkoušet a případně i zakoupit pro každodenní použití.

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit kdykoli.

bottom of page