Jarní jin jóga a páteř

Daniela Pařízková

PO 19:30 - 20:30

19. 4. 

Lekce probíhají online, link z lekce je aktivní 7 dní.

Rezervace na 19.4. : ZDE

Vnímání a protažení naší páteře vpřed i vzad, v úklonech i rotacích do obou stran budou tématem další jinové lekce. Zkusíme vnímat, jak se těmito směry hýbe naše páteř v úrovních krku, hrudníku i bedrech, jak v obratlech a prostorech mezi nimi i v napojení na kříž, pánev a hlavu. Uvědomíme si, jak můžeme svou páteř "prodchnout" svých dechem. Zároveň protáhneme všechny svaly a pojivové tkáně, které podél páteře v několika vrstvách vedou. 

jablon kvetouci.jpeg

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit kdykoli.