top of page

Jarní jin & jang jóga: Záklony pro otevřený hrudník a otevřené srdce

 

Daniela Pařízková & Monika Fialová

SO 21.5. 9:00  a 10:15

Rezervace Flow jóga 9:00ZDE 
Rezervace Jin jóga 10:15 studio: ZDE

Rezervace Jin jóga 10:15 online: ZDE

Link z lekce je aktivní 7 dní.

Máte rádi záklony? Doražte na obě ranní sobotní lekce a můžete vyzkoušet záklony jak v jemně dynamické flow s Monikou Fialovou, tak v delších výdržích s pomůckami v jin józe s Danielou Pařízkovou. Můžete přijít jen na jednu lekci, ale doporučujeme Vám vyzkoušet otevření hrudníku v komplexní jógové praxi. Nejdříve pohyb a plynutí, poté protažení, spočinutí a klid - pro tělo i vaši hlavu. Těšíme se na Vás.

kamelie%2520duben_edited_edited.jpg

9:00 Flow jóga s Monikou: Možná záklony nepatří mezi vaše nejoblíbenější jógové pozice a během praxe se jim vyhýbáte?

Věřte, že ty pozice, kterou jsou pro nás nejméně komfortní, přináší pro naše tělo ty největší benefity. Budeme otevírat hrudník a ramena, skrz otevřený hrudník vytvoříme více prostoru pro srdce a plíce a protáhneme přední část těla a dodáme energii našemu tělu.

 

10:15 Jin jóga s Danielou: Jinový meridián srdce je řídící energetickou drahou v období plného jara. Lekci tak fyzicky zaměříme na pozice pro horní část těla, hrudník a ramena. Speciální péči budeme věnovat protažení i uvolnění zápěstí a stimulaci akupresurního bodu na podporu srdeční činnosti (a také kvalitního spánku:)  Emocionálně budeme kultivovat pocity spokojenosti a radosti, k nimž nám pomohou i esenciální oleje. A dlouhý a hluboký dech povolí citlivá místa na těle a zklidní neustálý tok myšlenek v hlavě

Srdce se v tradiční čínské medicíně pokládá za nejvyššího vládce, který kontroluje veškerou práci těla a mysli. Řídí energii a je spojeno s životním principem, protože jeho rytmus dává život. Jinová energetická dráha srdce vede třemi liniemi - od hrudníku po vnitřní straně paží k malíčku, od bránice k tenkému střevu a hrdlem a jazykem k oku -  a je řídící energetickou drahou v období plného jara a měsíce května. Je-li čchi srdce (a s ním spojené čchi tenkého střeva) vyvážené, jsme aktivní a plní vitality, spokojení a srdeční k ostatním, máme schopnost prožívat vnitřní štěstí a radost. Je-li nevyvážené, máme sklon ke smutku, depresím, odcizení k sobě i ostatním. Po fyzické stránce pak o nevyváženosti srdeční čchi svědčí kromě různých problémů se srdcem a krví (ucpávání tepen, křečové žíly) také studené nohy či ruce, návaly horka a také nespavost.

bottom of page