top of page

Jin jóga & lymfatické masáže

i online 

Daniela Pařízková

PÁ 21.4. 18:15 - 19:45

Cena: 290 Kč, z Kreditu 260 Kč

Rezervace ve studiu: ZDE

Rezervace online: ZDE (link na 7 dní)

Jinovými pozicemi pro stimulaci „jarních“ meridiánů jater a žlučníku zároveň podpoříme hladší tok lymfy. Pozice pro aktivaci lymfatických uzlin v tříslech, na břiše, hrudníku a krku i “jamkách” na těle, kde se uzliny nejvíce shromažďují, doplníme různými jemnými masážemi a poklepáváním, které si můžeme dopřát denně sami doma a jsou velmi účinné. Díky lymfě, v sanskrtu krásném slově lásiká=zářivá, třpytivá, naše tělo (a pleť) září, protože se lépe zbavujeme škodlivých látek a podporujeme naši odolnost. 

**Místo svých rukou využijte pro větší účinnost masáží  měkčí míček, face roller nebo guashu, máte-li doma..**

Kohelka_1233-2.jpg

Čchi jater  řídí zdravé proudění energie v našem těle obecně a jako hlavní chemická továrna našeho těla se játra podílí na mnoha očistných procesech, které ovšem probíhají nejen na jaře, ale každou noc, pokud dobře spíme. Když čchi jater  proudí vyrovnaně, pak má výrazný vliv na vytváření pocitu pohody nejen v těle, ale i na duchu, má totiž na starosti také vyváženost emocí. Ale pokud funguje špatně, pak se s tím pojí všechny formy našeho emocionálního odporu, od drobných frustrací až k výbuchům vzteku. A těmi zase dále energii jaterní dráhy vyčerpáváme, věčný koloběh... a tak se společně pokusíme si jarními jin jógovými sekvencemi pomoci k tomu, aby nebylo tak snadné nás z rovnováhy vyvést a zároveň, abychom se z těla i mysli zbavili toho, co už k nám ničemu není. I proto delší výdrže v pozicích často zakončujeme úlevným úplným a hlasitým výdechem. Není od věci ho použít i jindy během dne:) 

Meridiánu žlučníku tvoří jangový doplněk jinovému meridiánu jater. Žlučníku prospívá klid a uvolnění, ke kterému nás praxe déle držených pozic v jin józe skvěle vede. Žlučníkový meridián je mj. také spojený s naší schopností znovu najít rovnováhu, pokud narazíme na překážky a čchi žlučníku nám dle TČM  pomáhá vyrovnat se lépe s okolnostmi, které nám „hýbou žlučí“.

 

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolněn.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

bottom of page