Iyengar jóga - nová lekce

Radim Dušek

Středa  19:45 - 20:45 

od 5.2. každý týden

Rezervace online

Nová lekce, nový lektor a nový styl jógy - vyzkoušejte!

The body is your temple. Keep it pure and clean for the soul to reside in.

Iyengar jóga je styl kterému dal jméno indický mistr, Guruji B. K. S. Iyengar. Byl jedním z prvních indických mistrů jógy, který sblížil Západ s indickou filosofií a jógovou praxí. Jeho systém jogy je založený na sekvencích ásán, které jsou zaměřeny na konkrétní tělesné partie. Ásány jsou vysvětleny, ukázány, dbá se na správné nastavení těla, jeho jednotlivých částí (zvláště velkých kloubů, končetin a páteře). Výdrže jsou delší, proto je cvičení intenzivnější nejen fyzicky, ale i mentálně. Učitel vede své žáky do pozice detailními instrukcemi. Součástí výuky jsou i konkrétní fyzické korekce – tím se pozice srovná do správného postavení aby z ní tělo mělo benefit, nikoli problémy.

 

Charakteristické jsou pomůcky (polštáře, bloky, pásky, deky, židle, zeď), které slouží k správnému provedení ásán. Díky tomu je tento druh jógy vhodný i pro lidi s fyzickými handicapy, po zranění apod.  

Radim Dušek

Iyengar yoga instruktor

 

Jógu pokládám za nedílnou součást svého života, cestu která nemá jasně stanovený konec, ale na každém kroku mi přináší radost, užitek i překvapení.

Předávat dál, co mi bylo dáno, je pro mne závazek a způsob, jak pomáhat lidem…

 

Jogu cvičím od roku 2009. V letech 2012-2014 jsem absolvoval instruktorský kurs s holandskou učitelkou Dellilah King s kvalifikací Introductory 1+2.

Ve svých lekcích dávám důraz na to, aby se žák dostal do pozice vědomě, aby pochopil, o čem jednotlivé pozice jsou a jaká jsou hlavní úskalí správného nastavení. Vysvětluji souvislosti, v nichž se nachází jednotlivé části těla.

Delší výdrže pokládám za přínosné nejen pro fyzické tělo, ale i pro mentální sílu každého jednotlivce.

Lekce vedu v češtině, angličtině či simultánně.

 

“ If there is a freedom to the spine, there is a freedom to the spirit.” B.K.S. Iyengar

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

s láskou
© 2019 Aloha jóga